Меню

Погода в Андріївці
Андріївка 

Благодійний фонд
Благодійний фонд «Авангард» – фонд підтримки і розвитку громади села Андріївка. Це неприбуткова організація, яка тісно співпрацює з місцевою сільською радою і діяльність якої спрямована на реалізацію проектів у сфері охорони здоров'я андріївчан, шкільної освіти і дошкільного виховання, культурно-оздоровчого та духовного розвитку андріївської громади. Голова правління фондом – Іванців Надія Семенівна, вихователь ДНЗ «Барвінок». Фонд проводить свою діяльність відповідно до Програми, що складена згідно зі Статутом і функціонує виключно з благодійних внесків на рахунок фонду. Контактні дані: bf_avangard@meta.ua

Читати далі >>


Категорії розділу
Наші за кордоном [36]
Історія нашого села [3]
Наша школа [30]
Спорт [25]
Культура [8]

КАЛЕНДАР СВЯТ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наші за кордоном

Шевченківські дні 2016 року у Новосибірську.

Цьогорічній березень 2016 року для національно-культурної автономії українців м. Новосибірська був приємно напружений. Як завжди на початку березня щорічно проводяться «Шевченківські дні» - культурні заходи присвячені Дню народження Тараса Шевченка. Проте в цьому році ця подія вперше у нас була особливо святковою – бо ще досі витає святковий дух відкриття пам’ятника Тарасу.  Ще на відкритті пам’ятника в своїй промові голова автономіі Володимир Павук казав, що відтепер кожного 9-го березня сюди будуть приходити українці з квітами, щоби ще раз поклонитись генію українського народу. Так і відбулось.

Спочатку 6 березня активісти зібрались в українському Культурному Центрі, де відбувся святковий концерт і розповіді про творчість не тільки Тараса Шевченка але і про ще одного ювіляра – видатної Лесі Українки, 145-річчя від дня народження якої відмічалось в лютому цього року. Цікаву розповідь про життєвій шлях і творчість  Лесі Українки підготував Гнат Стеценко. А дует Валентина Цирульникова і Людмила Сафронова виконали пісню на слова Лесі Українки – «Вечірня година»..

 

         

      Епізод зібрання                                            Гнат Стеценко розповідає про творчість Лесі Українки                   

 

Валентина Цирульникова та Людмила Сафронова виконують пісню Лесі Українки “Вечірня година”;

  На сцені Бандуристи Світлана Єрмакова та її доня Поліна      

Володимир Павук та активіст Сергій Федьків

А напередодні 9 березня по місцевому радіо неодноразово передавали повідомлення Володимира Павука, що 9 березня буде покладання квітів до пам’ятника Тараса Шевченка.

І о 11 годині 9 березня до пам’ятника підійшла перша група на чолі з Володимиром Павуком і виконуючим обов’язки консула України в Новосибірську  Діаною Івановою. Тут же були і тележурналісти. Після промови Володимира Павука присутні поклали квіти до пам’ятника, а від консульства України кошик з квітами. Протягом дня відвідувачі з квітами неодноразово підходили до пам’ятника.

9 березня, покладання квітів до пам'ятнику Т. Шевченко.

Афіша до свята

Головним же культурним заходом святкування Шевченківських днів було тематичне свято «..Обніміться ж, брати, мої, молю вас благаю..», присвячене Дню народження Тараса Шевченка. Це свято відбулося в БК ім. Г. Заволокіна за підтримки Міністерства культури Новосибірської області. В програмі була велика виставка української вишивки, наглядні матеріали творчості Т. Шевченка, слайди з хронології спорудження пам’ятника, та інше.  А на сцені свою майстерність показували ансамбль «Мрія», ансамбль бандуристів «Чарівниці», «Перлина» та інші…  Шевченківське свято вдалося на славу.

гості цікавляться експонатами виставки

Епізоди виставки

Володимир Павук дає інтерв*ю місцевому телеканалу

Володимир Павук звертається зі сцени до присутніх

На сцені ансамбль “Перлина”

Заключна пісня зі сцени “Одна калина”

Біля виставки людно

 

А уже 27 березня члени національно-культурної автономії українців м. Новосибірська знову зібрались у своєму культурному центрі. На цей раз це були звітно-виборчі збори, бо відповідно Статуту прийшов термін знову вибирати Голову та членів Ради. Була звітна доповідь голови Володимира Павука, в якій він підкреслив, що минулі два роки для автономії були особливими, і радісними і сумними.

  Володимир Павук звітує перед членами організації

Невеликий фуршет після зборів..

      В 2014 році широко відмічалось 200-річчя Т. Шевченка, в той же рік автономія немалими успіхами відмічала своє 25-ти річчя від дня створення. А наступного 2015 року відбулась неординарна для всієї Росії подія – спорудили пам’ятник Тарасу Шевченку в Новосибірську…..    І, на жаль, в цей же період випало складне випробування для всіх нас  – різке загострення відносин між Україною та Росією, кровоточащі рани в Криму та Донбасі, антиукраїнська істерія в Росії… І в цих умовах нам треба було вистояти, не опустити українську культуру, свою гідність, сою ідентичність…

    Члени автономії в своїх виступах позитивно оцінили роботу голови Павука Володимира і знову вибрали його головою. Вибрали також новий склад Ради, до якої ввійшло 9 чоловік. Новий голова розповів про основні напрямки роботи автономії на новий період в сучасних умовах та існуючі проблеми.

 

Національно-культурна автономія українців м. Новосибірська з честю продовжує нести вахту на поприщі збереження та розвитку української культури та народних традицій на сибірській землі в сучасних нелегких умовах….

 

 

Володимир Павук

Голова національно-культурної автономії українців м. Новосибірська.

 

Відео до теми: https://youtu.be/-LQr7uGy074 / https://youtu.be/T2SSAQhM7Jk   / https://youtu.be/5gZGzUY2kaQ
 

Категорія: Наші за кордоном | Додав: Andzhey (01.04.2016)
Переглядів: 208 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Реклама
Тут може бути Ваша реклама

Друзі сайту
ФК "Сокіл" Андріївка

Час життя сайту

Наша кнопка


Copyright Jadro © 2018 Вхід