Меню

Погода в Андріївці
Мармузовичі (Андріївка) 

Благодійний фонд
Благодійний фонд «Авангард» – фонд підтримки і розвитку громади села Андріївка. Це неприбуткова організація, яка тісно співпрацює з місцевою сільською радою і діяльність якої спрямована на реалізацію проектів у сфері охорони здоров'я андріївчан, шкільної освіти і дошкільного виховання, культурно-оздоровчого та духовного розвитку андріївської громади. Голова правління фондом – Іванців Надія Семенівна, вихователь ДНЗ «Барвінок». Фонд проводить свою діяльність відповідно до Програми, що складена згідно зі Статутом і функціонує виключно з благодійних внесків на рахунок фонду. Контактні дані: bf_avangard@meta.ua

Читати далі >>


Категорії розділу
Наші за кордоном [38]
Історія нашого села [3]
Наша школа [30]
Спорт [25]
Культура [8]

КАЛЕНДАР СВЯТ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 104
Показано матеріалів: 96-100
Сторінки: « 1 2 ... 18 19 20 21 »


Опубліковано на сайті.

«КОБЗА. Українці в Росії».

22.10. 2009 р.  

Сім'я в зборі

Для тих, хто народився в Росії - це їх Батьківщина. Але в Сибіру ще багато українців, для котрих Україна - їх Батьківщина. А якщо предки далекі і близькі з України, то це вже коріння. Що виросло з цього коріння - самі бачите. В багатьох родинах не забувають своє коріння і свою Батьківщину. Дбайливо зберігають старі фотографії, сімейні реліквії, ікони, «Кобзар» Тараса Шевченка. Зберігаються музичні записи української музики, чудесних українських пісень. Збереглася українська мова, національні традиції, національний одяг і атрибутика. В багатьох сім'ях в Новосибірську чоловік і жінка різних національностей. І тоді в таких родинах саме від батьків дітям і онукам повинні передаватися основи національної культури.

Читати далі--->

Наші за кордоном | Переглядів: 665 | Додав: Andzhey | Дата: 20.04.2011 | Коментарі (0)

ЗДАЛЕКА ПРО БЛИЗЬКЕ

Спогади про рiдну школу

Опубліковано в газеті «Воля народу» № 109 від 19 жовтня 2004 р. м. Буськ.

Цього року сповнюеться 40 рокiв , як була побудована i почала «працювати» нова школа в Андрiiвцi . Термiн «нова школа» напевнее знають i пам”ятають тiльки старшi жителi села i выпускники 60-х i 70-х рокiв . Бо була до цього стара школа. I скоро в школi вiдмiчатимуть цей ювiлей (24 жовтня) . Не маючи можливостi бути присутнiм на цьому св”ятi в школi (про що дуже шкодую) , менi хочеться на сторiнках газети висловити спогади про мою рiдну школу i моїх вчителiв.


Автор статті Павук Володимир Федорович

Спогады про школу в мене веселкові. Навчання давалось менi досить легко i бiльшiсть предметiв я з задоволенням вчив , для мене кожний урок - то було якесь нове вiдкриття в моему свiтопiзнаннi . Я як зараз пам’ятаю багато епiзодiв свого шкiльного життя , як ми прийшли перший раз в перший класс , яким було наше перше знакомство з Нашою (з великоi букви) Софiею Василiвною Шмiгельською . Для мене вона була другою мамою ! В старiй школi мiсьця не хватало i перших три роки ми вчились в простiй хатi в Рудцi , там вчились ще два класи, старший i молодший вiд нас . Запам’яталось , що до тої хати не було нормальноi дороги , i весною i восени там було непрохiдне болото i ми ходили завжди городами i стежками . I ще запам’яталось, як ми там з нетерпiнням чекали великоi перерви, бо на великiй перервi зi школи приносили в великих кастрюлях горячий чай i з куском хлiба нам його розливали. I смак того чаю i куска хлiба я вiдчуваю i зараз ! З четвертого по шостий клас ми вчились в старiй школi i водночас помагали ( якщо можна так сказати ) будувати нову школу . I пам’ятаю, скiльки було радостi , коли в 1964 роцi ми почали вчитись в новiй свiтлiй школi. I ще тодi ми знали , що в першу чергу це заслуга тодiшнього директора школи Лущак Надiї Василiвної. I всi ciльчани їй щиро дякували за це.

Святкування 40 річного ювілею школи

Богатство школи – це її вчителi ! В моiм життi було багато вчителiв . Достатньо сказати , що пiсля школи я закiнчив в Києвi технiкум , пiзнiше в Москвi один iнститут i в Новосибрську другий. Но найдорощими для мене являються мої шкiльнi вчителi , бо iменно вони дали менi путiвку в життя . I я низько iм всiм кланяюсь: це моя перша вчителька Софiя Василiвна Шмiгельська , з якою всi цi роки я пiдтримую тiсний звязок . Мiля Михайлiвна Тарнавчик - наш классный керiвник , вчитель фiзики i математики. Мудра i шановна всiма людина . Скiльки зусиль i терпiння вона приложила в нашому класi , щобы виховати нас всiх достойними людьми! Вона завжди була для мене прикладом. Я знаю яке активнее життя вона веде зараз – тепер її можна назвати шкiльним керiвником вчителiв-пенсiонерiв .

Старійшини нашої школи

Катерина Федорiвна Коропецька (росiйська мова i лiтература , Завуч) – великоi душi i сили волi Людина ! Вона була для мене в школi, на протягом всього життя i остається зараз моею головною вихователькою! Пам’ятаю як , навчаючись в Киевi i потiм працюючи в Сибiру, я вiв з нею переписку , i в своiх листах вона не раз менi пiдказувала , радила i вказувала на мої помилки i т.д. . I зараз спiлкуючись з нею , я не перестаю дивуватись (знаючи її тяжку хворобу ) скiльки добра i мужностi в її душi ! Iрина Степанiвна Миронович – моя французька мрiя ! …Якось стою я на вершинi Ейфелевоi башнi в Парижi , красота , як кажуть, весь Париж у моiх нiг! Но саме в цю мить я згадав нашу школу , я згадав нашу Iрину Степанiвну , бо саме на її уроках французької мови ще в 5-му класi в мене зародилась мрiя побачити Париж.

Читати далі --->



Наша школа | Переглядів: 1065 | Додав: Andzhey | Дата: 20.04.2011 | Коментарі (0)

Андріївка - до 1630 року Мармузовичі, у 1630-1946 рр. – Ферлеївка, з 1946 р. – Андріївка. Перші письмові спогади про Мармузовичі датуються 1470 р. Протягом всього 15-16 століття на землі Галичини неодноразово нападали кримські татари. Орда захоплювала здобич, грабила, все руйнувала і знову поверталась в Крим. Так в 1578 р. село цілком зруйнували кримські татари. Після його відбудови в 1630 воно стало містечком Ферлеївка. З тих часів про містечко нагадує лише назви деяких із вулиць, які зберегли свою назву – Передмісця, Шляхетна. Офіційна назва села в польських документах Фірлєїв, і походила від імені власника села німецького графа Фірлея Хто були ще раніше власниками села невідомо. З дня свого заснування і до 1772 року Ферлеївка находилась під польським пануванням і відносилась до Бузького або Золочівського повіту. В 1648-49 рр. козацькі війська Богдана Хмельницького ( разом з татарськими загонами) вели визвольну війну з поляками на західноукраїнських землях за державність України. Все це супроводжувалось пограбуваннями і розгромами міст і сіл. В жовтні 1648 року козацькі і татарські війська розгромили Красне. В серпні 1649 року Б. Хмельницький з татарами мав бій з військом польського короля Яна Казимира під Зборовом. В той же час окремі татарські загони розсіялися по Золочівщині і грабили села. Так 13 серпня 1649 р. татари спалили Ферлеївку і вирізали народ. Село поступово відроджувалось. До села належав присілок Мармузовичі (Мармо зівка). В Ферлиївці і в Мармозівці знову були побудовані церкви. У другій половині 18 століття Польща переживала занепад і втратила свою державність. Територію польської держави поділили Прусія, Росія і Австрія. До Австрії відійшла вся Галичина. Так з 1772 року Ферлеївка опинилась в королівстві Галичина Австрійської імперії, в складі Золочівського округу. В цьому стані село находилось до 1867 року. За часів Австрійської імперії проводились різні реформи, зростала економіка, дещо полегшала доля селян. В 1783 році в селі було скасовано кріпацтво, його замінили панщиною. З 1790 року в церквах ввели метричні книги для обов’язкової реєстрації всіх народжень (христин), шлюбів і похорон. І зараз ці метричні книги з 1790 року з церкви Ферлеївки і церкви Марможовичі находяться в Державному історичному архіві у Львові. В них можна знайти чимало цікавої інформації про своїх предків. (автор цих стрічок мав можливість працювати з цими документами). На початку 1800 років в селі була відкрита однокласна школа. Розвиток капіталізму в Західній Європі, виступи селян змусили Австрійську імперію провести земельну реформу. В 1848 році в селі була ліквідована панщина, і земля перейшла у власність хліборобів (з поступовим викупом). Найбагатшими людьми того часу в селі були поміщики Штебновський, потім Оскар Шнель..  
Історія нашого села | Переглядів: 955 | Додав: ---- | Дата: 19.04.2011 | Коментарі (0)

Історія нашого села

  Село Андріївка до 1630 року мало назву Мармузовичі, з 1631 по 1946 – Ферлеївка, а з 1946 село носить назву Андріївка. За переказами старожителів село з'явилося на місці зруйнованого татарами міста. Про те, що колись на місці села було місто, свідчать такі факти: в селі до цього часу є назви вулиць Передмістя, Шляхетна; під час розкопок з землі витягають величезні камені, уламки з добротних будинків, речі, якими користувалися городяни. В центрі села є западина, яка говорить про те, що колись там був костьол, а їх в селах не будували, було дві церкви (одна із них дуже стара). Стару церкву поставила поміщиця, вдова графа, якому належало село і який перший, після навали татар побудувався на цьому місці. Звідси і назва села Ферлеївка, від прізвища знатного графа, німця по національності, Ферлея. В 1846 році була ліквідована панщина. Сільський уряд став ділити землю. Неподільна земля залишилась панові. Найбагатшими людьми села були поміщики, власники фільварків, Стебновський, а після нього Оскар Шнель. Особливо тяжкою була доля наймитів. Багато людей покинули свої домівки, рідних і виїхали шукати кращої долі за океан. До 1939 року в селі була гуральня, млин, цегельня, які належали пану Шнелю. Сучасна Андріївка – одне з найбільших сіл району за площею, по чисельності населення (станом на 01.01.1997 в селі проживало 1448 осіб) і по кількості новобудов

Історія нашого села | Переглядів: 670 | Додав: ---- | Дата: 19.04.2011 | Коментарі (1)



Після хорошого виступу на Про Турі в Німеччині вперше в кар'єрі в сотню найкращих тенісистів потрапив Олександр Дідух (90-ий). Він піднявся одразу ж на тридцять одну сходинку рейтингу з 121-го місця, обігнавши Ярослава Жмуденка (№ 115), якому активні виступи на Про Турах, на жаль, поки що користі в очковому еквіваленті в світовому рейтингу не приносять. Коу Лей (№ 120) піднявся на 14 позицій.

Такий прогрес першої трійки українців повинен дати хороший поступ нашої збірної в світовому командному рейтингу, який буде дуже важливим при розсіюванні збірних на командному чемпіонаті світу, що пройде в Ротердамі (Нідерланди) з 8-го по 15-е травня 2011 року. До цього часу збірна України в світовому командному рейтингу займала 24-ту позицію.

Інші українці змінювали позиції в світовому рейтингу тільки за рахунок змін у рейтингу інших гравців. Всього в чоловічому світовому рейтингу настільного тенісу за березень 2011 року 1723 спорсмени з них - 18 українців.


Українські спортсмени в світовому рейтингу Міжнародної федерації настільного тенісу (ITTF) на 2 березня 2011 року (чоловіки):
90 (121) 1923 DIDUKH Oleksandr

115 (113) 1847 ZHMUDENKO Yaroslav

120 (134) 1836 KOU Lei

201 (193) 1698 KATKOV Ivan

282 (280) 1545 PRYSHCHEPA Yevhen

405 (402) 1403 DIDUKH Viktor

432 (427) 1381 SITAK Andriy

455 (449) 1366 RAKOV Valerij

482 (474) 1343 PYSAR Dmytro

513 (506) 1311 RUBAN Nikita

* 521 (514) 1303 ZAKLADNIY Genadiy

* 547 (541) 1280 FILENKO Oleg

* 1018 (1009) 987 BACHURIN Maxym

1273 (1269) 837 SAMOKYSH Kyrylo

* 1410 (1401) 744 HAZHA Maksym

* 1439 (1433) 728 TYMOFIEIEV Oleksandr

* 1461 (1456) 714 NETREBKO Igor

* 1532 (1523) 655 KACHALOV Artem

за даними сайту prot.com.ua

Спорт | Переглядів: 888 | Додав: ---- | Дата: 13.04.2011 | Коментарі (0)

1-5 6-10 ... 86-90 91-95 96-100 101-104
Реклама
Тут може бути Ваша реклама

Друзі сайту
ФК "Сокіл" Андріївка

Час життя сайту

Наша кнопка


Copyright Jadro © 2024 Вхід