Меню

Погода в Андріївці
Андріївка 

Благодійний фонд
Благодійний фонд «Авангард» – фонд підтримки і розвитку громади села Андріївка. Це неприбуткова організація, яка тісно співпрацює з місцевою сільською радою і діяльність якої спрямована на реалізацію проектів у сфері охорони здоров'я андріївчан, шкільної освіти і дошкільного виховання, культурно-оздоровчого та духовного розвитку андріївської громади. Голова правління фондом – Іванців Надія Семенівна, вихователь ДНЗ «Барвінок». Фонд проводить свою діяльність відповідно до Програми, що складена згідно зі Статутом і функціонує виключно з благодійних внесків на рахунок фонду. Контактні дані: bf_avangard@meta.ua

Читати далі >>


Категорії розділу
Наші за кордоном [37]
Історія нашого села [3]
Наша школа [30]
Спорт [25]
Культура [8]

КАЛЕНДАР СВЯТ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Історія нашого села

Деякі події в Андріївці під час ІІ Світової війни


Башко Ярослав Олексійович

Деякі події в Андріївці під час ІІ Світової війни

Інформація на основі інтервю

Автор – Світлана Кухар Василівна

Респондент – Башко Ярослав Олексійович ( *1938 р.)

         У 30-х рр ХХ ст. у селі Андріївка молодь намагалася організовувати культурні заходи, було організовано  "Просвіту , де проходили різноманітні концерти, фестивалі та інше. Проте представники ворожої радянської влади намагалися знайти цю активну молодь, знищити молодий активний потенціал, що їм і вдавалося.

      З Андріївки планувалося забрати 3-х людей, проте взяли лише 2-х : Крита Олексія і Стеця Івана. Далі ці люди були замордовані у Золочеві. Згодом у село Андріївку оголосили родичам прийти, впізнавати і забирати трупи. Закатовані були покидані у яму, і спалені ще з допомогою бензину. (про одного із вбитих Івана Стеця : "… був покатований як : язик був відрізаний, вухо було обрізане, там порізане то всьо…” [респондент- Башко Я.О.]).Крит Олексій був не опізнаний зовсім, тіла не знайшли. На знак їхньої загибелі були насипані могили ( зараз - вул.Центральна), на яких проводилося посвячення, де лунали патріотичні промови.

    Молодь, побачивши ці репресії, вбивства, почала організовувати УПА. До неї вступили такі люди : Башко Марян (*1924р.), Каліновський Микола, Постолюк Іван, Кулина Василь та інші. Вступаючи до УПА молоді люди проходили випробування. Проте часто, мусивши виконувати важкі завдання, деякі з членів відмовлялися від участі.

       Представники радянської влади переслідували Башко Маряна. Наказували вийти з УПА, здатися. Проте він був проти , не здавався, не зважав на шантаж, що його родину репресують. Навіть батько просив сина здатися, а він казав : "… я загину, своє життя віддам, вас "вбю,а тим катам я не здамся”[респондент – Башко Я.О.] . Таки не здався, батька й матір у 1946р.(16 березня) вивезли в Сибір ( Башко Олексій та Олександра), проте вони через багато років повернулися живими на батьківщину. Так сталося не з однією андріївською сім'єю, та далеко не всі повернулися, і далеко не всі доїхали живими.

Категорія: Історія нашого села | Додав: Andzhey (23.08.2011)
Переглядів: 324 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Реклама
Тут може бути Ваша реклама

Друзі сайту
ФК "Сокіл" Андріївка

Час життя сайту

Наша кнопка


Copyright Jadro © 2019 Вхід