Меню

Погода в Андріївці
Мармузовичі (Андріївка) 

Благодійний фонд
Благодійний фонд «Авангард» – фонд підтримки і розвитку громади села Андріївка. Це неприбуткова організація, яка тісно співпрацює з місцевою сільською радою і діяльність якої спрямована на реалізацію проектів у сфері охорони здоров'я андріївчан, шкільної освіти і дошкільного виховання, культурно-оздоровчого та духовного розвитку андріївської громади. Голова правління фондом – Іванців Надія Семенівна, вихователь ДНЗ «Барвінок». Фонд проводить свою діяльність відповідно до Програми, що складена згідно зі Статутом і функціонує виключно з благодійних внесків на рахунок фонду. Контактні дані: bf_avangard@meta.ua

Читати далі >>


Категорії розділу
Наші за кордоном [38]
Історія нашого села [3]
Наша школа [30]
Спорт [25]
Культура [8]

КАЛЕНДАР СВЯТ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Наші за кордоном

Українська народна вишивка в Сибіру…

Рідна мати моя, ти ночей не доспала
Ти водила мене у поля край села.
І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,
І рушник вишиваний на щастя дала.
І рушник вишиваний на щастя, на долю дала…
.

РУШНИКИ І ВИШИВАНКИ

16 лютого 2017 р. відбулось урочисте відкриття виставки української народної вишивки в краєзнавчому музею Новосибірська. І вперше в історіі музею відкриття виставки супроводжувалось міні концертом, який в даному випадку виконав відомий в місті ансамбль української пісні "Мрія".
Як це було - відображено в відеоролику та світлинах.

 

………………………………………………………………………………

Із реклами про виставку (в переводі)

…З давніх-давен у багатьох слов'янських народів ручною вишивкою оформляли одяг і різноманітні вироби, необхідні людям як в свята так і в повсякденному побуті. Але найбільшого розквіту в 20-му столітті це прикладне мистецтво набуло в Україні. Українська народна вишивка є одним з найбільш поширених і доступних видів народного прикладного художньої творчості. Вона вдосконалювалася протягом багатьох століть і до нас дійшла у вигляді чудових різноманітних орнаментів, швів, якими вони виконані, цікавим кольоровим поєднанням ниток.


Дуже важливим виявиться той факт, що українська вишивка - це не просто прикраса одягу. Кожен орнамент в ній щось означає і несе в собі певне сакральне значення. Загалом, можна сказати, що для українців вишитий малюнок часто ставав оберегом. В різних областях України вишивки різняться кольорами і візерунками.
Особливою популярністю вишитий одяг користується в Україні в наші дні, з часу незалежності України, ставши символом національного одягу. При цьому чоловічі та жіночі вишиванки українці носять в різних країнах на всіх континентах, де є українська діаспора.

У цій виставці представлені старовинні і сучасні різноманітні вироби української національної вишивки в основному із особистої колекції голови національно-культурної автономії українців м Новосибірська Володимира Павука, всього на виставці понад сто одиниць експонатів.

Тут вироби для святкових заходів та повсякденного побуту, колективного та індивідуального користування. Традиційні різноманітні вишиті рушники, старовинні, з кінця 19-го століття, середини 20-го століття і до наших днів. Вишиті наволочки, скатертини, серветки і покривала, предмети одягу чоловічого, жіночого та дитячого, і багато іншого. Старовинні вишивки привезені українцями-переселенцями на вільні сибірські землі за часів Столипінської земельної реформи, тут вони намагалися прищепити це мистецтво місцевому населенню.

Особливу різноманітність представлених вишитих рушників, різних розмірів, забарвлень і призначення: для обрамлення ікон і портретів, для хрещення немовлят і весільних ритуалів, на похоронах, для релігійних і світських заходів, для прикраси будинку. У колишні часи вишивали на домотканому полотні з льону або конопель, а зараз асортимент тканин найрізноманітніший.

Процес виконання вишивок захоплюючий. Заняття вишиванням розвиває естетичний смак, прищеплює акуратність, посидючість, працьовитість, творче ставлення до праці.

Українська національно-культурна автономія р Новосибірська прагне зберегти, примножити і прищепити це красиве мистецтво на сибірській землі, де кожен третій житель м Новосибірська і області має українське коріння. Ми ще і ще раз, особливо в такий нелегкий час, хочемо показати багатство української культури..

 

Володимир Павук

Голова національно-культурної автономії українців

 м. Новосибірська

Категорія: Наші за кордоном | Додав: Andzhey (20.02.2017)
Переглядів: 581 | Рейтинг: 0.0/0




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Реклама
Тут може бути Ваша реклама

Друзі сайту
ФК "Сокіл" Андріївка

Час життя сайту

Наша кнопка


Copyright Jadro © 2024 Вхід